Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
16 Lutego 2019 - wiadomości żeglarskie
Przemysław Tarnacki wystartuje w wyścigu Rolex Fastnet Race

Przemysław Tarnacki wraz z załogą Ocean Challenge Yacht Club wystartują w tegorocznym wyścigu ROLEX FASTNET RACE na jachcie najnowszej generacji VOLVO OCEAN RACE 65.

Jacht AMBERSAIL2 pod nazwą TEAM SCA był uczestnikiem Volvo Ocean Race 2014/15. Niedawno jacht wygrał regaty Barbados Sailing Week.

Jacht TEAM SCA:
https://www.youtube.com/watch?v=nLk22YJAzHY&index=42&list=PL7yHq2I4MQDOqC0nLHCHfXoHkVxjUuPW3

Jacht AMBERSAIL2:
https://www.youtube.com/watch?v=9nMn9GRjdh8&index=45&list=PL7yHq2I4MQDOqC0nLHCHfXoHkVxjUuPW3

Załoga Ocean Challenge Yacht Club popłynie w formule PRO/AM co oznacza, że na jej pokładzie znajdą się również miejsca dla żeglarzy amatorów chcących przeżyć przygodę swojego życia. Część zawodowa ekipy złożona jest min. z dwóch żeglarzy z regat Volvo Ocean Race 2014/15.

AMBERSAIL2, żeglarstwo

AMBERSAIL2

‘Z wielką radością przekazuję tą informację. To póki co największe morskie wyzwanie w życiu moim i naszego Klubu’ mówi Przemysław Tarnacki, skipper załogi i komandor Klubu. ‘Do Portsmouth polecimy z klubową załogą złożoną z naszych przyjaciół, pasjonatów żeglarstwa. Towarzyszyć nam będzie mój tata, który brał udział w słynnej edycji 1979 tych regat, będzie nas wspierał na lądzie. Przed nami masa pracy aby poznać jacht i jego możliwości. Mamy wspaniałe narzędzie do rywalizacji na wodzie, w której czujemy się najlepiej. Cieszę się jak dziecko!’

Założony w 2014 roku Ocean Challenge Yacht Club to klub żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku.

Członkowie klubu wystartowali do tej pory 21 razy w największych regatach morskich na świecie wygrywając 6 z nich, min. Giraglia Rolex Cup w St. Tropez (2018), St. Maarten Heineken Regatta (2016, 2018) i Commodore’s Cup (2016-2018).

W grudniu 2017 roku załoga klubu zadebiutowała w jednych z najbardziej wymagających regat morskich – Rolex Sydney Hobart ustanawiając najlepszy polski czas trasy 3d 23h 56min.
3 sierpnia 2019 Polacy wystartują w słynnym wyścigu Rolex Fastnet Race.

Ocean Challenge Yacht Club jest również partnerem największych cyklicznych regat w Polsce – SOPOT MATCH RACE - których pomysłodawcą jest Przemysław Tarnacki.


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2020 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!